cosmodata

cosmodata

cosmodata

regency casino

Eμφατική πρόκριση για Μίνι Παίδες

lets ferry

Με εμφατικό τρόπο και στην πρώτη θέση ολοκλήρωσαν οι Μίνι Παίδες του Ολυμπιακού την παρουσία τους στην Α' φάση του πρωταθλήματος καθώς επικράτησαν με 20-1 του Μίλωνα, παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Ακολουθεί η σχετική ενημέρωση της ΚΟΕ:

"Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (9/2) οι αγώνες και στους 12 Ομίλους της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και αναδείχθηκαν έτσι οι 44 ομάδες που προκρίνονται στη Β' φάση (3-5/4).

Είναι οι: Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Α' Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης (από Β' Αττικής), Υδραϊκός, ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Αργυρούπολης (από Γ' Αττικής), Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χίου (από Δ' Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΣΚ Ροή (από Ε' Αττικής), Ολυμπιακός, Μίλων, ΑΕ Κερατσινίου, Τρίτων Αμαρουσίου (από ΣΤ' Αττικής), ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ, Νηρέας Λαμίας (από Όμιλο Βόλου), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, Παναθηναϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου (από Όμιλο Κρήτης), Άρης, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από Α' Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, ΕΑΤΕΚ, ΧΑΝΘ (από Β' Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας (από Όμιλο Πάτρας), Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες, Ποσειδών Ορεστιάδας (από Όμιλο Ορεστιάδας).

Θυμίζουμε ότι από την Α' στη Β' φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΝΟ Καλαμακίου - Απόλλων Σμύρνης 10-5, Νηρέας Χαλανδρίου - ΑΟ Πετρούπολης 16-0, Νηρέας Χαλανδρίου - ΝΟ Καλαμακίου 15-3, ΑΟ Πετρούπολης - Απόλλων Σμύρνης 5-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Χαλανδρίου 9

2. ΝΟ Καλαμακίου 4

3. ΑΟ Πετρούπολης 4

..................................

4. Απόλλων Σμύρνης 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Φαλήρου):

Διώνη - Παλαιό Φάληρο 2-23, ΓΣ Ηλιούπολης - Νηρέας Γέρακα 1-8, Πανιώνιος - Διώνη 10-3, Παλαιό Φάληρο - ΓΣ Ηλιούπολης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Πανιώνιος 9

3. Νηρέας Γέρακα 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

.................................

5. Διώνη 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΝΟ Χαλκίδας - ΑΟ Καστέλας 3-17, ΑΝΟ Αργυρούπολης - Υδραϊκός 8-9, ΑΝΟ Αργυρούπολης - ΝΟ Χαλκίδας 11-7, Υδραϊκός - ΑΟ Καστέλας 14-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Υδραϊκός 9

2. ΑΟ Καστέλας 6

3. ΑΝΟ Αργυρούπολης 3

...................................

ΝΟ Χαλκίδας 0

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Περιστερίου):

ΝΟ Χίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 8-11, Εθνικός Πειραιά - ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 23-3, ΓΣ Περιστερίου - ΝΟ Χίου 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας - Εθνικός Πειραιά 6-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Εθνικός Πειραιά 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. ΝΟ Χίου 3

..................................

5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης - ΣΚ Ροή 10-8, ΑΕ Χαϊδαρίου - Ηλυσιακός 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου - ΝΟ Βουλιαγμένης 3-4, Ηλυσιακός - ΣΚ Ροή 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 4

3. ΣΚ Ροή 4

.................................

4. Ηλυσιακός 0

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Μίλων - Τρίτων Αμαρουσίου 10-2, Ολυμπιακός - Μίλων 20-1. Η ΝΕ Λαμίας δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

4. Τρίτων Αμαρουσίου 0

...................................

ΝΕ Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

Νηρέας Λαμίας - Νίκη Βόλου 17-5, ΟΥΚ Βόλου - ΝΕ Λάρισας 9-12, ΟΕΑΝΑΒ - Νηρέας Λαμίας 16-3, Νίκη Βόλου - ΟΥΚ Βόλου 1-28.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 12

2. ΟΥΚ Βόλου 9

3. ΟΕΑΝΑΒ 6

4. Νηρέας Λαμίας 3

..............................

5. Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Παναθηναϊκός - ΝΟ Χανίων 5-8, ΝΟ Ρεθύμνου - ΟΦΗ 18-5, Πλιτς Πλατς - Παναθηναϊκός 0-13, ΝΟ Χανίων - ΝΟ Ρεθύμνου 11-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. Παναθηναϊκός 9

3. ΝΟ Ρεθύμνου 6

4. Πλιτς Πλατς 3

................................

5. ΟΦΗ 0

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Πύρρος Ιωαννίνων - ΠΑΣ Φοίβος 6-16, Άρης - ΝΑΟ Κέρκυρας 19-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης - Πύρρος Ιωαννίνων 17-6, ΠΑΣ Φοίβος - Άρης 1-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 12

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 6

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

...............................

5. Πύρρος Ιωαννίνων 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ - ΕΑΤΕΚ 24-7, ΟΦΘ - ΠΑΟΚ 1-15. Τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας δεν εμφανίστηκαν καθόλου στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΟΦΘ 6

3. ΕΑΤΕΚ 3

4. ΧΑΝΘ 0

....................

Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών - ΝΟ Πατρών 4-21, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΟ Ναυπλίου 5-5, Άργης Καλαμάτας - ΝΕ Πατρών 3-10, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Καλαμάτας 15-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Ναυπλίου 4

4. ΝΟ Καλαμάτας 4

............................

5. Άργης Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Ορεστιάδας):

Ποσειδών Ορεστιάδας - Πανσερραϊκός 1-17. Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 4

2. ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες 4

3. Ποσειδών Ορεστιάδας 0

...........................................

Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Η Β' φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 3-5/4. Η κλήρωση της Β΄φάσης θα γίνει την Τετάρτη 19/3 στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ".

trelokalathi
kooqie
Προβολή Αρχείου Ακαδημία

Προσθήκη σχολίου

Σιγουρευτείτε πως έχετε εισάγει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες με το σύμβολο (*). Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

ΨΗΦΙΣΤΕ

Ο Ολυμπιακός με την προσθήκη του Κώστα Σλούκα έφτιαξε το "παζλ" της νέας σεζόν, με το ρόστερ να φέρει 100% την υπογραφή του Γιώργου Μπαρτζώκα. Μέχρι πού βλέπετε να φτάνει η ομάδα τη νέα σεζόν στη Euroleague;

SPORTBET.GR ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ

Sportbet.gr

Νόρκεπινγκ με 2.05 και παιχνίδι με γκολ

Από το πρόγραμμα της Δευτέρας (03/08), ξεχωρίζει η 12η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Σουηδίας. Δύο αναμετρήσεις με έντονο ενδιαφέρον με τα ζευγάρια Νόρκεπινγκ-Μιάλμπι και Έλφσμποργκ-Σίριους. Πάρτι τίτλου στην Ελβετίας, με την...

Read more

Στήριγμα Λέτσε, Over 1.80 και Σουηδία

Το πρόγραμμα της Κυριακής (02/08), περιλαμβάνει αναμετρήσεις από Ιταλία και Σκανδιναβία. Στη Σέριε Α, η Λέτσε υποδέχεται την Πάρμα. Στη Σουηδία, η Μάλμε δοκιμάζεται στην έδρα της Γκέτεμποργκ, στη Νορβηγία...

Read more

Τελικοί σε Αγγλία, Πορτογαλία & Αταλ…

Ενδιαφέρουσες επιλογές περιλαμβάνει το πρόγραμμα του Σαββάτου (01/08). Στην Αγγλία διεξάγεται ο τελικός στο Κύπελλο με το ζευγάρι Άρσεναλ-Τσέλσι. Στην Πορτογαλία, Μπενφίκα και Πόρτο κοντράρονται με έπαθλο την κατάκτηση του...

Read more
Διαβάστε επίσης

Σημασία έχει τι λέει ο Μπαρτζώκας...

Ο Ολυμπιακός έχει ολοκληρώσει ή σχεδόν ολοκληρώσει -καθώς υπάρχει πάντα...

Πρωτοσέλιδα 03-08-2020

Διαβάστε και σήμερα στο RedGoal τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων...

Όλοι έπεσαν πάνω στον Αλέν...

Το μεγαλύτερο βάρος ή πίεση αν προτιμάτε της καριέρας του...